2015-09-01 | 16:24
Category: News


TIP FAKÜLTESİ SAĞLIK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA HASTANESİ YENİ AMELİYATHANELERİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI


Bir süre önce tadilat çalışmaları ve taşınma işlemleri tamamlanan, Nizamiye Yerleşkesinde bulunan, Giresun Üniversitesi Ömer Hekim Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ameliyathanelerinde cerrahi operasyonlar yapılmaya başlandı.

Bugün (01.09.2015), Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Ülkü Aygen TÜRKMEN ve Hastane Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Uğur KESİCİ ve ekibinin gerçekleştirdiği başarılı bir ameliyatla start verilen operasyonların artarak devam edeceği belirtildi.

Yeni yapılanmasıyla Giresunlulara ve bölgeye sağlık alanında daha kaliteli ve kapsamlı hizmet vermeye başlayan Ömer Hekim Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi;  tam donanımlı 3 Ameliyathane, 6 yataklı Yoğun Bakım Cerrahi Ünitesi, 4 yataklı Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve 7 yataklı Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi olmak üzere toplam 17 yataklı yoğun bakım ünitesi, 35 yataklı yatan hasta servisleri, Radyoloji Ünitesi, Acil Ünitesi, poliklinikler ve diğer üniteleriyle tam donanımlı hale getirildi.